Pigmentatsioonide, soonte, soonetähekeste fotoeemaldus näolt ja kehalt

Laienenud sooni näol ja kehal - punast või sinist värvi soonvõresid – esineb üsna sageli. 

Tervete veresoonte diameeter on umbes 20 mikronit. Laienenud sooned diameetriga 100 mikronit (0,1 mm) ja enam, moodustavad teleangiestaase. Teleangiektaasi termin tuleneb kolmest ladinakeelsest sõnast tel, angi, ectasia, mis tähendavad soone laienenud otsakest. 

Miks nad tekivad?

Eksisteerib üsna palju põhjuseid, mis kutsuvad esile teleangiektaaside tekke. Esmajärjekorras on see geneetiline soodumus. Teleangiektaaside tekkimise põhilisteks endogeenseteks faktoriteks (sisemisteks põhjusteks) on maksahaigused, venoosse ärajuhtimise häired, naha-rasvsidekoe lipofibroosne düstroofia, verehüübivuse häired, rasedus, mis tihtipeale teenib teleangiektaaside arenemise või nende arvu olulise suurenemise tõukena. Soontähekesed jalgadel võib tekkida isegi väga noortel naistel peale sünnitust ning eakatel inimestel soonte läbitavuse häirete tõttu. 

Nende ilmumist võivad tugevdada paljud välisfaktorid. Näiteks, kirurgilised traumad, ülemäärane päikse käes viibimine, solaariumiga kuritarvitamine, naha külmumine, asteroidide ülemäärane tarbimine, hormonaalsed preparaadid, näonaha sügav koorimine ja radiatsiooniteraapia. 
Antud patoloogiat võib kohata 30-40 % inimestest. Teleangiektaaside tekkele on rohkem allutatud naised, kuna estrogeenid osutavad veresoonte lihastele lõdvestavad mõju, soodustades selle samaga nende kalduvust laienemisele. 

Võitlus laienenud soontega

Võitlus laienenud soontega terapeutiliste vahendite abil ei too kahjuks soovitud tulemust. Minevikus aga rakendatud elektrikoagulatsiooni meetodid kutsusid esile armide tekkimise, depigmentatsiooni, hüperpigmentatsiooni. 
Soonte võrku, soontähekesei näol ja jalgadel, naha kuperoosi, teleagniektaase, venoosset võrku ja isegi varikoosseid veene võib tänapäeval edukalt eemaldada meie Ilukeskuses edukalt kasutatava uue põlvkonna ELLIPSE ELIGHT  ROYALESTHETIC aparaadiga, mis samaaegselt naha välisilme parandamisega eemaldab väiksed laienenud veresooned. 
ELLIPSE ELIGHT kiirgusel on tunnusjooned, mis tagavad mõju valikulisuse laienenud soontele. Soonte fotoeemaldamise protseduur sellise aparaadiga on mugav patsiendile, valutu ja võtab 5-15 minuti. 
Varikoossete veenide, teleangiektaaside, naha kuperoosi parandamine, soonte häirete, soontähekeste eemaldamise protseduuride valutust aparaadiga tagab ületamatu välisjahutussüsteem Ice Touch (mis takistab põletuste teket). 
ELLIPSE ELIGHT on kõrgelt efektiivne järgmistel juhtudel: 

 — Teleangiektaaside eemaldamisel; 

— Soonvõrgu taastamisel;

— jalgadelt soontähekeste eemaldamisel; 

— sooniliste sünnimärkide eemaldamisel; 

— Naha kuperoosi eemaldamisel;

— „Veiniplekkide“ eemaldamisel;

— näo veresoonte lasereemaldamisel; 

— Striide (venituste taastamine) eemaldamisel; 

— Jalasoonte taastamil;

— Nina veresoonte eemaldamisel;

— Rosatsea taastamisel; 

— Pigmendilaikude eemaldamisel;

Kuidas toimub soonte eemaldamine

Nahale mõjul neeldub valgusenergia hemoglobiiniga. Selle tulemusel toimub soonte seinte kokkukleepumine ning see lõpetab oma funktsioneerimise. Väiksed sooned eemaldatakse jäljetult, suured soonplekid, hemangioomid kahvatuvad ning vähenevad oluliselt oma mõõtmetes. Mõju osutatakse vaid kapillaaride seintele, ümbritsevat nahka aga ei traumeerita. Patsient praktiliselt ei tunne ebamugavust, punetus valguse mõjust aga kaob 15-30 minuti möödudes. 
Selektiivse koagulatsiooni (ladinakeelsest sõnast Coagulatio – hüübimine, paksenemine) eeliseks on armide moodustumise riski, ümbritsevate kudede traumeerimise minimiseerimine ja paranemisperioodi oluline lühenemine. 
Soonvõrgu, soontähekeste, venoosse võrgu eemaldamise protseduur meie aparaadiga on ohutu ja kõrgelt efektiivne: tulemusel saame suurepärase esteetilise efekti – puhta terve naha. 

Veresoonte varikoosne laienemine

Meditsiinilisest vaatepunktist tekib veenide varikoosne laienemine veresoonte päriliku nõrkuse tulemusel, seda võivad provotseerida seisev või istuv töö, ülekoormused (näiteks, järsk aktiivsete treeningute alustamine peale mitu aastat kestnud väheliikuvat eluviisi) ning isegi ülekaalulisus. Naistel annab veresoonte varikoosne laienemine end sageli tunda raseduse perioodil. Üleüldse on naised palju rohkem allutatud sellele haigusele kui mehed. 
Haiguse võivad esile kutsuda, näiteks, kitsas riietus: eakad naised kannavad tihtipeale pakse sukkpükse, tõmmates jalad kummidega ümber veidi üle põlve, nagu seda tehti vanasti, mis loomulikult häirib vere äravoolu nahaaluseid veene mööda. Sama tulemuseni viib ka väga tugevate kummidega suka-sokitoodete kasutamine. Isegi moodsad, jalgu ümbertõmbavad teksased kujutavad jalgadele teatud ohtu. Sama kahjulik on istuda, pannes jala mugavalt enda alla või pannes jala jalale, seda eriti pikema aja vältel. 

Varikoosne haigus moodustub aastatega. Varastel staadiumitel võib seda tõepoolest teadvustada mingi kosmeetilise defektina. Aja möödudes võivad ilmuda valulised ilmingud, krambid, tursed, põletikud (flebiidid ja tromboflebiidid) ning soontähekesed. Kuid konsulteerida fleboloogiga tuleks juha haiguse esimestel sümptomitel. 
Veenide haiguse, sealhulgas veenide varikoosse laienemise taastamiks võib minna mitu töötlust intervalliga 6-8 nädalat. 

„Veiniplekk“

Mõnedel inimestel moodustavad haiged sooned mitte võrgukese, vaid punase või bordoopunase lauspleki, kus soonte arv taolise kasvaja ühele ruutsentimeetrile on mitu korda suurem. Sellist patoloogiat nimetatakse „veiniplekiks“. Veiniplekk – sünnijärgne patoloogia ning kui seda mitte taastamida, hakkavad sooned ajapikku üha rohkem laienema ja patsienti moonutama. 
Soonvõrgukese eemaldamiseks piisab sageli kahest-kolmest seansist, soonkasvaja korral kasvab valgusteraapia protseduuride arv 5 kuni 6 seansini. Punased plekid kaovad täielikult 70 % patsientidest, ülejäänutel muutuvad oluliselt heledamaks (pleki mittetäielik kadumine on seotud soonte sügavama paiknemise tõttu naha all).

Pigmendilaigud

Pigmendilaigud, mis tekivad sageli raseduse ajal või peale päevitamist, ei ole enam probleemiks. Vaja läheb mitu protseduuri, kuna plekid võivad olla erineva tihedusega ja intensiivsusega. Hüperpigmentatsiooni, pigmendilaikude eemaldamise operatsiooni efektiivsus võlub naha värvist, sellest, kui sügavad lasuvad sooned, milline on pigmendi kontsentratsioon. 

Rosatse

Rosatsea – krooniline nahahaigus, mis iseloomustub levinud väljapuistetega nahal. Reeglina algab elu kolmandal või neljandal aastakümnel. Rosatsea halveneb kuuma, terava toidu söömisel, alkoholi kasutamisel (eriti punase veini kasutamisel), kuumuse ja päiksekiirte mõjust. 

Kasutades ELLIPSE ELIGHT, võib suurepäraseid tulemusi saavutada rosatsea taastamisel, ja seda mitte ainult haiguse algstaadiumil, vaid isegi patoloogilise protsessi kestval eksisteerimisel. 

Vastunäidustused

Vastunäidustused veenide eemaldamise protseduuri läbiviimiseks:  

— Ägedad infektsioonhaigused, krooniliste haiguste ägenemine, põletikuline protsess protseduuri läbiviimise kohal; 

— Rasedus, laktatsioon;

— Hormoonisõltuv bronhiaalastma, reumatoidne artriit, III staadiumi hüpertooniatõbi; 

— Suhkrudiabeet, ühenduskoe süsteemsed haigused; 

— Kalduvus kelloidarmidele. 

Maksimaalse esteetilise efekti saavutamiseks peale veenide eemaldamise protseduuri, on soovitav: 

— Töötlemise alas: vältida naha traumatiseerimist, veeprotseduure, mitte kasutada make-upi, naha hooldusvahendeid 1 ööpäeva jooksul; 

— Vältida päikse mõju ja keelduge solaariumist 2 nädalaks; 

— Koorukese tekkimisel kasutada selle ümbruses päiksekaitsekreemi filtriga mitte alla 20, peale koorukese mahatulemist aga kogu töödeldud alal.  

Peab teadma, et:

—Garanteeritud lubadused on alusetud. Ei saa ette öelda, mitme seansi jooksul kaob sooneline defekt; 

— Peale seimesi seansse võib sooneplekk tumeneda, muutuda mõneks päevaks silmnähtavamaks;  

— Teleangiektaaside täielik või peaaegu täielik kadumine on jälgitav 90 % patsientidest. Probleemideta on taastavad põskede soonte laiendid. Keerukam on taastada ninasõõrmetel lokaliseerunud teleangiektaase. Siin tuleb olla eriti ettevaatlik. Vastavalt statistikale on 15 % patsientidest ninasõõrmete teleangiektaasidega resistentsed taastamine suhtes. 

Lisaks

Soonetähekesed näol, varkoosne võrk, sooneplekid – on signaal selle kohta, et sooned vajavad tugevdamist.

Selleks, et soontähekeste taastamine enam ei osutuks vajalikuks, soovitatakse peale soonte võrgu ja muu soonte patoloogia eemaldamist teha läbi soonte tugevdamise mesoteraapia kuuri. 

 Design by Revelan