Ensüümkoorimine

Ensüümkoorimine kujutab endast üht pindmise koorimise protseduuri varianti ning seda viiakse läbi madala happesusega puuviljalahust kasutades, mis eemaldab epidermise surnud rakkude kõige pealmisema kihi. 

Ensüümkoorimine on noorendav protseduur, mis paljus on sarnane puuviljamaskide kasutamisega. Samuti tagab see kerge nahahoolduse, kuid kingib sellele seejuures suure värskuse, kui seda on puuviljamaskide kasutamise korral, samuti parandab näo värvi ja parandab naha elastsust. 

Ensüümkoorimist luuakse ensüümide – teiste sõnadega – fermentide kasutamise alusel. Fermentide kasutamine bioloogiliselt aktiivsete ainetena, aktiviseerib erinevate organismis olevate protsesside tegevust. Tänu fermentide antud omadustele oli nende alusel loodud terve rida naha hooldusega seotud kosmeetilisi protseduure. 

Näidustused ja vastunäidustused

Näidustused:

 • Pigmnendilaigud nahal
 • Akne tagajärjed
 • Rasvane, sega- ja probleemnahk 
 • Tumeda nahaga inimestele ei ole ensüümkoorimine vastunäidustatud ka talvel. 

 Vastunäidustused:

 • Ensüümkoorimise läbiviimisel kasutatavate preparaatide individuaalne vastuvõtmatus 
 • Nahahaiguste ägenemine

Protseduuri läbiviimine

Naha pindmise puhastamise läbiviimisel soovitatakse ensüümkoorimine ühendada ka teiste kosmeetiliste preparaatide kasutamisega, mis sisaldavad ensüümhappeid ja retinooli.

Ensüümkoorimise läbiviimise metoodika põhineb nõrga puuviljahappe lahuse kandmisel nahale, mis kõrvaldab epidermise sarvestunud ja surnud rakud.

Ensüümkoorimise koostisosadena kasutatakse happeid, mida saadakse sellistest taimedest kui suhkruroog, papaia, manuka, kiivi, viinamarjad, apelsin, greip, nisu, ananass, aloe vera ja terve rida muid taimi. 

Ensüümkoorimist soovitatakse teha ilusalongides, kus sellist teenust osutatakse. 

Ensüümkoorimise protseduuri läbiviimise etapid: 

 • Eelnev ettevalmistus. Antud etapil kantakse nahapinnale erinevad puhastavad näoveed ja toonikud. Nahka töödeldakse spetsiaalse koorimiseelse lahusega, mis valmistab naha ette algprotseduuriks. 
 • Ensüümkoorimine. Naha ettevalmistatud pinnale kantakse peale koorimiskoostis. Ensüümkoorimise protseduuri võib teha keha sellistel osadel kui nägu, silmalaud, kael ja dekoltee ala. 

Protseduuri kestvus moodustab 10-30 minutit. Selle läbiviimise protsessis on võimalik naha põletamise ja väiksema näpistuse tunnetamine. 

 • Protseduuri lõpetamine. 10-30 minuti pärast pestakse maha ensüümkoorimise koosseis. Peale seda, kui protseduur on lõppenud, tungivalt ei soovitata puudutada nahka, et mitte saada kaasuvaid efekte peale koorimise kasutamist. 

Emsüümkoorimine kuulub koorimise vähese traumatismiga liikide hulka. Ensüümkoorimise läbiviimise maksimaalne arv naha ühel osal on 1-2 korda nädalas.

Esinevad erinevused koorimise rakendamisel erinevate nahatüüpide korral: 

 • kuiva naha korral ei tohi protseduuri perioodilisus ületada 1 korda 7 päeva jooksul   
 • Sega- ja rasuse naha korral – 2-4 korda nädalas  
 • Näonahale, mis on vigastatud aknega – on ensüümkoorimine vastunäidustatud. 

Peale protseduuri

Ensüümkoorimise rakendamise tulemusteks on: 

 • Naha tegev välisilme
 • Naha toonuse tõus
 • Nahareljeefi tasandamine.

Seejuures ei suuda ensüümkoorimine vabastada teid sügavatest kortsudest näol ja ei eemalda arme.

Ensüümkoorimiste kuritarvitamine võib soodustada vastupidist efekti: nahk muutub kuivaks ja tuhmiks, tekib nahapinna kaitseomaduste kadumine. 

Kombineerimine teiste protseduuriliikidega 

Iseseisva protseduurina kasutatakse ensüümkoorimist sel juhul, kui on nõutav naha kerge puhastamine või siis selle värvi parandamine.

Noorendavat efekti osutab ensüümkoorimine vaid sel juhul, kui teil ei esine ilmselt väljendunud nahahaiguseid. Vastasel juhul rakendatakse seda esimese etapina antud probleemide eemaldamise protseduuri korral.

Ensüümkoorimist, tänu oma pehmele pindmisele mõjule, kasutatakse ettevalmistava etapina enne noorendavate kosmeetiliste protseduuride kompleksi läbiviimist.

 Design by Revelan